DOLAR 33,0593 0.01%
EURO 36,0381 0.07%
ALTIN 2.560,74-0,02
BITCOIN 20689734,06%
Malatya
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TKDK Uzmanı Cihangir Emre Küçüker’in İntiharı ve TKDK
326 okunma

TKDK Uzmanı Cihangir Emre Küçüker’in İntiharı ve TKDK

ABONE OL
9 Temmuz 2024 22:49
TKDK Uzmanı Cihangir Emre Küçüker’in İntiharı ve TKDK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu namı diğer TKDK, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında işgören Türkiye’nin güzide kuruluşlarından bir tanesi.

Yaptığımız araştırmada 2008 yılında kurulmuş olan TKDK Avrupa Birliği adaylık sürecinde ülkemize çok sayıda yatırım kazandıran Avrupa Birliği Hibe Programı denince akla gelen tek kurum. Yeni bir kurum olarak kurulan ve kısa zamanda örgütlenen kurum, birçok farklı lisans düzeyinde uzman personel çalıştıran dinamik bir kurum. Kamuoyunda tüm çalışanlarıyla övgü alan örnek bir kurum. ilimizde de tavukçuluk ve kayısı işleme sektörü başta olmak üzere yüzlerce yatırımın gerçekleşmesini desteklemiş bir kurum.

Peki kurumdaki sorun nedir?

Yaptığımız alan ve internet taramasında kurum idari kesiminde sürekli bir değişimin olduğu görüldü. Personelin yıllık sözleşme ile çalıştığı, en küçük taleplerinde sözleşmelerinin feshi ile tehdit edildiği kamuoyunda yer alan algılardan bir kaçı.

Kuruma başkanlık eden Dr Ahmet Abdullah ANTALYA’lı kimdir?
Antalyalı, 1979 Elazığ doğumlu Dr. Ahmet Abdullah Antalyalı, ilköğretim ve liseyi Isparta’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu. 2004’te Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda, Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı olarak çalışma hayatına başladı.

2016-2018 yılları arasında TKDK Başkanlığı’nı yürüttü. 2023 Temmuz ayından itibaren TKDK Başkanlık görevini yeniden üstlendi.

Tarım Bakanlığına kamuoyu adına soruyoruz: Dr. Ahmet Abdullah ANTALYALI çok başarılı bir brokrat/yönetici ise 2018 yılında TKDK Başkanlığı’ndan neden el çektirildi? Başarısız bir yönetici/bürokrat ise neden tekrar başkan olarak tercih edildi?

İnternetten yapılan basit taramalarda TKDK BaşkanıDr Ahmet Abdullah ANTALYALI ile ilgili geçmiş dönemle ilgili bazı şaibelerin olduğu görüldü. Başkan Beyle alakalı belgeler paylaşarak sorgulama yapanlardan bir tanesi de hemşehrimiz Sayın Sevilay Yılman.

Başkan Dr Antalyalı hakkındaki en ciddi iddiayı Malatyalı yazarlarımızdan Sayın Sevilay Yılman yazmış 21 Ağustos 2023 tarihinde X platformunda yaptığı paylaşımda; Antalyalı’nın Ahmet Eşref FAKIBABA tarafından kurumda yaptığı usulsüzlük ve yolsuzluklar sebebiyle görevden alındığı, sonraki bakan Vahit Kirişçi tarafından ise savcılığa suç duyurusunda bulunduğu belirtilmiş. İlgilenenler Sevilay YILMAN’ın X hesabında paylaştığı belgeleri ve iddiaları görebilirler.

Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı’ya Sevilay Hanım’ın sorduğu soruyu biz de soruyoruz: Sayın Bakan, koskoca Bakanlığınızda TKDK gibi güzide bir kuruma başka yönetici bulamadınız mı?

Antalyalı’nın CV’sinde sizi en çok etkileyen hangi özelliği onu tekrar başkan olarak atamaya sizi itti?

TKDK ya atadığınız Antalyalı’nın Aldığı kararlarla gencecik bir insanın hayatına son vermiş olabileceği iddiaları başkanınız hakkında soruşturma açmanıza yeter mi?

Sayın Bakan Siz de atama yaptıktan sonra atadığım kişiler neler yapıyor diye dönüp bakmayanlardan mısınız?

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.